W czwartek odbyły się Mistrzostwa Katowic w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn, które zgłosiły chęć rywalizacji na poziomie miejskim.
Naszą Szkołę reprezentowały: Marysia, Jagoda, Lena, Lena, Michalina, Amelia, Alona, Lila, Aleksandra, Eleni, Daryna, Judyta i Nikola.

Dziewczyny rozegrały podczas zawodów 3 spotkania
(dwa mecze w grupie i mecz o miejsce).
Pierwszy mecz w grupie był namiastką świetnego poziomu zawodów. Mecz z ubiegłorocznym wicemistrzem Katowic szkołą podstawową nr 51 zakończył się wynikiem 2:1 i była to jedyna porażka naszych dziewcząt w tych zawodach. Duża liczba podań i rzuty na bramkę cechowała grę naszej reprezentacji. Kolejny mecz w grupie dziewczyny rozegrały – ze szkołą nr 47 – mecz był bardzo zacięty i zakończył się remisem. Nasza drużyna w tym spotkaniu miała dużo okazji do zwycięstwa jednak zabrakło skuteczności. Najlepszą zawodniczką w tym meczu była bramkarka przeciwniczek, która broniła wszystkie ataki.
Po spotkaniu sytuacja w grupie i wynik z pierwszego spotkania dał nam szansę gry o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową nr 21. Apetyty na zwycięstwo miały obie drużyny. Spotkanie było bardzo wyrównane. Za każdym razem po zdobyciu bramki przez nasze zawodniczki, przeciwniczki wyrównywały, w konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 3:3. Sprawiedliwe w tej sytuacji byłoby 3 miejsce dla obu drużyn, natomiast turniej wymagał rozstrzygnięcia.
Mimo świetnych interwencji naszej bramkarki podczas rzutów karnych, drużyna zajęła 4 miejsce. Serdeczne podziękowania dla wszystkich dziewczyn, które brały udział w zawodach. Mecze naszej drużyny były przyjemne dla oka kibiców i cechowały się dużą liczbą podań oraz ogromną walecznością zawodniczek za co należą im się ogromne brawa. Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Lena Grzybowska.

Klasyfikacja Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 51
2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 12