Fundacja Komunikacji Międzykulturowej The Link w ramach obchodów 50 tygodni Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 zorganizowała Międzyszkolny Turniej Międzykulturowy. Inicjatywa była skierowany do uczniów katowickich szkół podstawowych. Turniej zrealizowany został z wykorzystaniem gry planszowej „Odkrywcy Kultur”, która jest innowacyjnym narzędziem edukacyjnym.

Nasi uczniowie przygotowując się do turnieju odwiedzili wszystkie zamieszkałe kontynenty i dowiedzieli się między innymi, jakim gestem wyrazić akceptację w Indiach, czego nie należy robić, przebywając w Egipcie w okresie Ramadanu oraz które liczby są szczęśliwe, a które pechowe w poszczególnych krajach.

Nasi uczniowie Daryna, Lena i Nikodem uzyskali II miejsce w turnieju. Gratulujemy !!