Nasze przedszkole istnieje od 1984r. Ma bardzo dobrą lokalizację, w pobliżu której znajdują się:

Budynek z roku na rok jest modernizowany i odnawiany. Posiadamy kolorowe, bogato wyposażone sale. W każdej z nich znajdują się kąciki tematyczne dla dzieci, dzięki którym mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz dostęp do funkcjonalnych łazienek i toalet.

Dysponujemy osobnymi przestronnymi salami do zabaw muzyczno – rytmicznych i do zabaw ruchowych.

O każdej porze roku korzystamy z pięknego ogrodu, w którym ochłodę znajdziemy nawet w najgorętsze dni lata. Dzięki bujnej roślinności, która otacza nasz ogród możemy obserwować liczne gatunki ptaków, które chętnie do nas przylatują, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć możemy nawet i zająca.

W przedszkolu realizujemy zajęcia zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz programy innowacyjne autorstwa wychowawców grup w oparciu
o zainteresowania i potrzeby dzieci danej grupy. Zajęcia wzbogacane są różnorodnymi metodami pracy, wspierającymi indywidualny rozwój dzieci.

Organem prowadzącym jest Miasto Katowice.

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Śląskie Kuratorium Oświaty

Liczba grup:                                 6